Nábytok v strede izby, ledabolo prehodený priesvitnou fóliou. Nespochybniteľný znak toho, že sa ide maľovať. Vašej žene stoja vlasy dupkom. V rohu si potichu opakuje niečo, z čoho neviete posúdiť či sa jedná o zúfalú modlitbu, alebo vás práve dvadsiaty štvrtý raz prekliala.
TAKTO TO MY NEROBÍME!
Ak sa tomuto scenáru chcete vyhnúť, máme pre vás krátky zoznam pomôcok, ktoré vám zaručene pomôžu. Tu je:
Asi najznámejšou z nich je tenká fólia, ktorou sa dá prikryť skutočne čokoľvek. Bežne ňou zakrývame kusy nábytku (postele, sedačky, skrine a iné). Dajú sa ňou prikriť aj okná a lustre. Je neodmysliteľnou súčasťou každého správneho dopoludnia pri pivku a s valčekom v ruke.
Tenká fólia ale nie je vhodná na pokrývanie podlahy. Pri chôdzi by sa na tenkom materiáli vytvorili diery, cez ktoré by presiakla farba. Na tento účel sa používajú pevnejšie typy fólií. Sú nimi buď hrubšie fólie, alebo špeciálne maliarske koberce. Sú to špeciálne poťahy, ktoré je možné dostať v šírke 1 meter a dĺžke podľa potreby.
Najmenšou ale najdôležitejšou súčasťou je maliarska páska, na ktorú väčšina domácich kutilov zabúda. Práve ona zabezpečí, aby sa na precízne zabalený nábytok nedostala nežiadúca farba. Okrem zafixovania fólie slúži aj na ochranu zárubní, líšť a elektrických zásuviek.
Maliarske papierové pásky sú často používané ako pomôcka pri tvorbe okrasných pásov inej farby. Páska sa jednoducho nalepí na stenu určitej farby a pretrie sa inou farbou. Tak vznikne len na vrchnej časti steny, alebo nejaký geometrický prvok.
Tento postup je ale nepresný. Pod pásku sa môže dostať malé množstvo farby. Hranica medzi dvoma farbami bude pôsobiť neodborne krivá a neostrá. Ak túžite po viacfarebnej stene, alebo precízne namaľovaných hranách zvoľte radšej pevnú a sebavedomú ruku maliara.